2026 tulokset

2026 kilpailujen tuloksia

 

 

1.Varsinainen kilpapurjehdus 6.6.2026

 

SijoitusPur.nroVenePäällikköSeuraMiehistöFinratingLaskettu aika
1FIN-822Pingvin, H-veneAntti LehtinenUPSMinna Soinio0,818908589,4421
2FIN-445Admiral's Right Hand, H-veneTomi PappilaUPSMaiju Pappila0,818908871,9626
3FIN-6889Baladeur, First 32,5Seppo Ylä-HImankaUPSMika Ranta, Niko Pylvänen0,88289241,1504
4FIN-4583MissVaan, Helmsman 31Juha SvahnUPSMari Svahn

0,8549

10027,1221
DNSFIN-217Tiira, H-35Risto RuohonenUPSMari Flinkman0,8865 
DNSFIN-954Viktoria, H-veneTapani PalmuUPS 0,81890 

 

 

UPS Valssi 13.6.2026

SijoitusPurjenroVenePäällikköSeuraMiehistöFinratingLaskettu aika
1FIN-273Fanni, KansanveneReijo HelminenUPSTaina Helminen0,73769499,86
2FIN-822Pingvin, H-veneAntti LehtinenUPSMinna Soinio0,81879788,37
3FIN-445Admiral's Right Hand, H-veneTomi PappilaUPSMaiju Pappila0,818710490,53
4FIN-217Tiira, H-35Risto RuohonenUPSMari Flinkman0,892910599,44
5FIN-6889Baladeur, First 32,5Seppo Ylä-HimankaUPS 0,883610827,63
6FIN-4583MissVaan, Helmsman 31Juha SvahnUPSTopi Svahn, Olivia Huttunen0,854911519,30

 

UPS Regatta 1.8.2026

SijoitusYhteispisteetVeneen nimiVenePäällikköMiehistöSeura
13FanniKansanveneReijo HelminenTaina HelminenUPS
27LoistajaH-venePekka AjankoPauliina Ajanko-Myllymaa, Kasper KylmäläUPS
310HelenaH-35Rainer SaloKatrina Salo, Reima Salo, Heidi Kokkala, Harri SaloRPS
413TiiraH-35Risto RuohonenMari Flinkman, Sami RantaUPS
514UlrikaAthena 34Jukka-Pekka VironenElina VirtaKristinestads Segelförening
620BaladeurFirst 32.5Seppo Ylä-HimankaHanna Ylä-Himanka, Mika RantaUPS
720PingvinH-veneAntti LehtinenMinna SuonioUPS
822MissVaanHelmsman 31Juha SvahnMari SvahnUPS

 

1. lähtö Purjehdittu aikasekunteinaFinratinglaskettu aikasijoituspisteet
 Fanni66.99.164059,160,73762994,03641611
 Helena57.18.233438,230,89083062,77528422
 Loistaja62.24.493744,490,81873065,61396333
 Pingvin62.40.533760,530,81873078,74591144
 Tiira58.71.153551,150,89083163,3644255
 Ulrika60.18.253618,250,88623206,4931566
 Missvaan75.12.424512,420,85493857,66785877
 Baladeur59.97.813637,810,88363214,368916DSQ8
        
        
2. lähtö Purjehdittu aikasekunteinaFinratinglaskettu aikasijoituspisteet
 Fanni66.77.514037,510,73762978,06737611
 Loistaja61.69.233729,230,81873053,12060122
 Helena58.10.143490,140,89083109,01671233
 Ulrika58.58.203538,200,88623135,5528444
 Tiira59.91.043631,040,89083234,53043255
 Baladeur61.12.273672,270,88363244,81777266
 Missvaan73.30.784410,780,85493770,77582277
 PingvinDNF   DNF8
        
3. lähtö Purjehdittu aikasekunteinaFinratinglaskettu aikasijoituspisteet
 Fanni70.00.284200,280,73763098,12652811
 Loistaja62.70.023790,020,81873102,88937422
 Tiira59.01.413541,410,89083154,68802833
 Ulrika59.35.023575,020,88623168,18272444
 Helena59.37.833577,830,89083187,13096455
 Baladeur63.92.053872,050,88363421,3433866
 MissvaanDNS   DNS8
 PingvinDNS   DNS8

 

 

Kihti Race 29.8.2026

Finrating luokka

SijoitusVene FinratingSeuraKippariMiehistöLaskettu aika
1VixenX-351.0141TPSValtteri SkovbjergAssi Kairama, Laura Lehtonen, Emil Montin, Joonatan Hollmen, Elias Saru, Elias Huhtala, Erno Koski12160
2WingmanDehler 290.9040TPSKalle DahlPatrik Asplund, Sampo Mäkinen, Aleksi Tarkkala, Sami Lipponen, Maija Dahl12407
3XanthippeBaltic 431.0545SSPTor LundströmPetter Lundström, Janne Kalliomäki, Erkki Seppä, Timo Tarkkanen, Hanna Kalliomäki12419
4Prima LuceBeneteau First 351.0021TPSJussi RaittilaMikko Mellanen, Juha Maijala, Rasmus Mellanen, Mikko Hakanen, Max Verho, Veikko Raittila, Veikko Raittila, Jonne Sundell, Terhi Raittila12780
5CheerioSwan 400.9964UPSAntti LehtinenMinna Soinio, Aki Varjo, Tobias Lehtinen12852
6TiiraH 350.8908UPSRisto RuohonenMari Flinkman12910
7SaimaSweden Yachts 410.9819UPSOnni KuismaVeikka Kuisma, Emil Haijanen13019
8PreciosaH-350.8908UPSJuha-Pekka LaihoVille-Pekka Laiho, Anne Laiho13064
9PRONTOArchambault Grand-Surprise0.9844PVKMika AuvinenTaika Auvinen, Ida Sulku, Tanja Auvinen13094
10Sans RivalMosquito 880.8438TPSEero LehtonenLotta Lehtonen, Henry Venäläinen, Tommi Paavola13171
11RelaxMaxi9990.8875Tampereen NavigaatioseuraSergej von BaghMikael Lindberg13256
12UlrikaAthena 340.9127KSFJukka-Pekka VironenElina Virta13271
13BaladeurFirst32S50.8828UPSSeppo Ylä-HimankaHanna Ylä-Himanka, Harri Hotanen13532
14Ilona TuulikkiIW 310.8422TPSVille VarjonenViljam Varjonen13825
15Admiral's right handH-Boat0.8189UPSTomi PappilaMaiju Pappila14456
16AviaSweden Yachts C340.9074Tampereen VeneilijätJaakko KairtamoOuti Kairtamo14970
17BlondieSveakryssare0.9658 Kaarlo Forsman 15614
18s/y SinfoniaH-350.8908 John WredeFelix Wrede, Vincent Wrede, Sean Varglund15954

 

Double Handed luokka

SijoitusVene SeuraKippariMiehistöLaskettu aika
1RelaxMaxi999Tampereen NavigaatioseuraSergej von BaghMikael Lindberg13256
2UlrikaAthena 34KSFJukka-Pekka VironenElina Virta13271
3Ilona TuulikkiIW 31TPSVille VarjonenViljam Varjonen13825

 

 

2. Varsinainen kilpapurjehdus 12.9.2026

Match Race, Sydväst jollilla

1. Antti Lehtinen & Mika Ranta

2. Juha Svahn & Aki Varjo

3. Seppo ja Hanna Ylä-Himanka

4. Tomi ja Maiju Pappila